Bilgi BankasıWordpress

Blog Açarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


1-Temayı Doğru Kura çekmek

WordPress de tema tarzı oldukca önemlidir. Temanızın elastik ve mobil ahenkli bulunmasına dikkat ediniz. Ücretli temaları kullanabileceğiniz benzer biçimde wordpress’in içinde olan parasız temalardan da yararlanabilirsiniz.

2- Eklentiler

WordPress’in içinde birçok eklenti seçeneği mevcuttur, ama bunların hepsini kurmamanız gerekmektedir. Yalnız işinize yarayan eklentiler kurmalı, işinize yaramayan eklentileri ise silmelisiniz.

Oldukca fazla eklenti kurulumu yaptığınızda  blog sitenizin yavaşlamasına niçin olabilmektedir.

3- SEO ayarları

Bir blogger’ın eğer olmazsa olmazlarından olan SEO( Search Engine Optimization) ile iç içe olmalısınız iyi araştırmalı ve doğru SEO tekniklerini geliştirmelisiniz.

Size iki adet eklenti öneresi veriyorum; Yoast ya da All In SEO eklentilerini kullanabilirsiniz. Bunlar sıklıkla kullanılar eklentilerdir.

4-Güvenlik

WordPress altyapıları %100 bir güvenliğe haiz değildir. Bu durumda emniyet hikayesinde sizin birkaç bir şey yapmanız gerekebilir. İlk olarak blog sitenizi Firewall eklentileri kurarak ihtimaller içinde saldırılardan bir nebze koruyabilirsiniz. Admin açık oturum kullanıcı ismi ve şifrenizi sıradan olmamasını dikkat etmelisiniz. En son www.siteadi.com/wp-admin Panel giriş URL adresini değiştirip www.siteadi.com/giris Benzer biçimde URL adresi belirleyebilirsiniz.

5- Mobil Tasavvur

Günümüzde %75’lik bir mobil kullanım payı bulunuyor, bunu dikkate alarak mobil site tasarımına ehemmiyet vermeniz gerekemektedir. Oldukça bir tek bir tasavvur olması kullananların kolaylıkla dolaşabilmesi ve makaleleri zevkle okumasına destek olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir