Karışık Yazılar

Girişimci Neden Risk Alır?


Girişimci neden risk alır? Girişimci risk alabilendir, girişimcinin riskleri diyoruz peki tam olarak sebebini bilmiyorduk. Aslında sebebi girişimcinin kendisinde yatmaktadır. Çünkü girişimcinin aldığı her karar risktir.

Girişimcinin aklındaki müthiş ürünü hayata geçirmesi demek her adımda farklı bir risk alması demektir. İsmi, tasarımı, işleyişi, kullanışı yada pazarlaması. Alınan büyük küçük her karar hem girişimcinin hem de girişimin geleceğini belirler.

Sadece fikir aşamasında inanılmaz bir risk altındadır. Prototipin çalışıp çalışmayacağı mechuldur, İnsanlar satın alır mı yine aynı sonuç. Fikir ete kemiğe bürünmeye başladığında risk oranı düşer ancak hala risk vardır.

Girişimci yakasını riskten uzak tutamaz. Henüz aklındayken birine anlattığında karşısındaki kişi onu anlamaya bilir, çevresinden dışlanabilir, çok fazla red alabilir, parasal sıkıntılar çekebilir. Her ne olursa olsun her adımı her anı risktir.

İşte bu nedenle risk alır. Önemli olan ise doğru riskleri almaktır. Aksi halde elinde patlayabilir ve ciddi sorunlarla karşılaşabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir