Bilgi Bankası

Let’s Encrypt Sertifikası Nedir?


Let’s Encrypt ile web sitenizin tüm bağlantılarını şifreleyebilir, ziyaretçilerinize daha güvenli bir sanal ortam sağlayabilirsiniz. Let’s Encrypt tüm internet kullanıcılarına güvenli bir internet ortamı sunmak amacıyla kurulan Internet Security Research Group sivil toplum kuruluşu tarafından geliştirilmiş, ücretsiz bir SSL servisidir.Security Research Group, öncelikle 2015 senesinde faaliyet göstermeye başlamıştır ve Cisco, Mozilla ve Electronic Frontier Foundation firmaları tarafından finanse edilmektedir.

Lets Encrypt ile hiç bir ücret ödemeden web sitenizi HTTPS protokolüne taşıyabilirsiniz. Chrome, Mozilla, Safari ve Microsoft Edge gibi modern web tarayıcılar tarafından desteklenmekte ve hemde İOS ve Android işletim sistemleri tarafından belli bir seviyeye kadar desteklenmektedir. Let’s Encrypt’in hemde sağlamış olduğu en çok büyük yenilik statik IP ihtiyacını duymadan SSL hizmeti verebilmesidir.

Let’s Encrypt SSL sertifikası ile web siteniz arama motorlarında güvenli internet siteleri kategorisinde yer alır, arama sonuçlarındaki sıralamaları iyileşir ve kullanıcılarınıza güvenli bir ziyaret tecrübesi sunarsınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir