Bilgi Bankası

Sitenize trafik planlayın

Sitenizde beklenmedik bir trafik olsa da, aldığınız trafik türünü önceden planlayın . İstediğiniz en son şey, ürününüzün veya hizmetinizin bir TV istasyonunda yer alması veya bir tür hype tahrikine sahip olması, yalnızca müşterilerin ziyaret ettiklerinde sitenizi çökertmeleridir.

Bir sitenin çok fazla trafik nedeniyle çökmesini önlemenin bazı yolları şunlardır:

Bir geçiş Sanal Özel Serve r (VPS)
Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, bulut barındırmayı düşünün
Hosting hesabınızla daha yüksek veya sınırsız bant genişliği
Trafik beklenirken, sitenizi planladığınızdan ve ziyaretçilerin sitenizin çökmesine neden olmaması için trafikte ani trafik sıkışıklığı yaşadığınızdan emin olun.

İzleme ve veri toplama yöntemlerini uygulayın

Satışlarınız, müşterileriniz ve çevrimiçi deneyiminiz hakkında hangi verileri istediğinizi ve ihtiyacınız olduğunu anlayın. Satış ve işleme emirlerine gelince, takibi baştan itibaren uygulamak çok daha kolay. Daha sonra eklerseniz, erken araştırmanın, toplama yöntemlerinin ince ayarını yapma ve uygulama kolaylığının avantajını kaybedersiniz.

İzleme ve ölçüm, hangi büyümeyi, ne zaman ve nereden geldiğini anlamanıza yardımcı olan işletme süreçlerinizin önemli bir parçasıdır. Google Analytics ile çevrimiçi izleme, HotJar ile site izleme veya Google Analytics gibi hizmetler ile birlikte e-posta kampanyaları üzerinden trafik izleme özelliğini kullanarak, işinizde neler olup bittiğini daha iyi anlayabilmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir