Bilgi BankasıDomainHosting

SSL Sertifikası Nedir?

Eğer bir internet sitesi kurmak istiyorsanız, ilk önce projenize uygun bir domain seçin ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir hosting hizmeti satın alın. Proje fikrinizi oluşturdunuz, projenize uygun bir domain satın aldınız, ihtiyaçlarınızı karşılayan hosting hizmeti de tamam, peki ya sonra? Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bizim önerimiz; kesinlikle bir SSL Sertifikası satın almanız yönünde. SSL Sertifikası, intenet sitenizin HTTPS protokolünü kullanmasını ve ziyaretçi ile sunucu arasındaki veri akışının şifrelenmesini sağlar. Veri transferi esnasında kötü niyetli kullanıcıların internet siteniz üzerinden gönderilen şifre vb. önemli bilgilere ulaşmasını engelleyen SSL Sertifikası, böylelikle internet siteniz üzerinden yapılan tüm veri işlemlerini şifreler. SSL Sertifikası ile sizde internet sitenizin veri güvenliği sağlayabilirsiniz.

SSL Sertifika Çeşitleri Nelerdir?
Standart SSL Sertifikası: Standart SSL Sertifikası, subdomain desteği sunmayan ve yalnızca tek domain için kullanılabilen bir SSL sertifika türüdür. Standart güvenlik özellikleri sunan bu sertifikanın hemde 10.000 dolar garanti bedeli bulunmaktadır. “Garanti bedeli nedir?” diye soranlar için; Yani şayet Standart SSL Sertifikası satın alır ve bu sertifikadan kaynaklı bir güvenlik sorunu yaşarsanız, size 10.000 dolara kadar bir güvence ödenir.


Wildcard SSL Sertifikası: Wildcard SSL Sertifikası, bir ana domain ve sınırsız subdomain desteği sunan bir SSL sertifika türüdür. Normal bir SSL Sertifikası gibi intenet sitenizin HTTPS protokolünü kullanmasını ve ziyaretçi ile sunucu arasındaki veri akışının şifrelenmesini sağlamakta olan bu sertifika, genelde bir ana domain altında çok sayıda subdomain ile proje oluşturanlar tarafından tercih edilmektedir.


EV SSL Sertifikası: EV SSL Sertifikası yada diğer bilinen ismiyle Yeşil Bar SSL Sertifikası, özellikle kurumsal firma ve online alışveriş siteleri tarafından tercih edilen bir SSL sertifika türüdür. Yalnızca resmi belgeler ile satın alınabilen bu sertifika, firmanızı doğrular ve müşterilerinize güven verir. EV SSL Sertifikası kullanan bir web sitesinin tarayıcı çubuğunda firma adı ve ünvanı yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir