Bilgi BankasıKarışık YazılarSanal Sunucu

Uzak Masaüstü (RDP) Güvenliği

Birçok kurum kendilerini tehdit dibine sokan, bilgisayar korsanlarını motive eden etkenin, firmanın hizmetlerini sağlamak suretiyle kullandığı bilginin değerinden ibaret bulunduğunu varsaymaktadır.

Reel şu ki, siber suçluların kurumsal, şahsi ve/veya mali verilerin kıymetini önemsiyor olması koşul değildir. Sistemlere karşı meydana gelen birçok saldırının nedeni, bizzat sistemlerin muamele gücünün haiz olduğu d

Uzak Masaüstü Sisteminiz Niçin Tehdit Altında?

Birçok müessese kendilerini tehdit dibine sokan, bilgisayar korsanlarını motive eden etkenin, firmanın hizmetlerini sağlamak suretiyle kullandığı bilginin değerinden ibaret bulunduğunu varsaymaktadır.

Reel şu ki, siber suçluların kurumsal, şahsi ve/veya mali verilerin kıymetini önemsiyor olması koşul değildir. Sistemlere karşı meydana gelen birçok saldırının nedeni, bizzat sistemlerin muamele gücünün haiz olduğu değerdir. Birçok kuruluşun sıska emniyet uygulamaları sebebiyle bu muamele enerjisini ele koymak basit hale gelmektedir. Risklerinizi azaltmak için, Uzak Masaüstü kullanımında ve emniyet önemlerinde daha bilgili hareket etmeniz gerekmektedir.

RDS-Knight

Uzak Masaüstü Protokolü’nü internete açarak kullanmaya başladığınızda, sistemlerinizi saldırganlara karşı korumak için gelişmiş bir emniyet önlemine ihtiyacınız vardır.

TSPlus Ekiplerinin, uzak masaüstü erişiminizi en emin hale getirebilmek için verdiği uzun uğraşlar sonunda, RDS-Knight ortaya çıktı. RDS-Knight haiz olduğu özellikler ile uzaktan erişimin olası olduğunca en güvenilir halini sunar.

Sunucunuzu Güvende Tutun

Sisteminize başka bir konumdan giriş yapmak istiyorsanız, RDS-Knight, sunucu ortamınızı kimliği doğrulanmamış veya belirlenmemiş saldırganlara karşı korumak için kalkanınız olacaktır. RDS-Knight,  bilhassa uzak masaüstünü emin hale getirmek, celse açma hatalarını takip etmek, yasaklanmış yahut şüpheli IP’leri engellemek ve yetkisiz eylemleri önlemek için tasarlanmıştır. Bilgisayarınızın uzaktan erişim seçeneklerini ayarlayarak, RDS-Knight ile size bağlanan kullanıcılara verilen erişim üstünde muhteşem denetim sağlayabilirsiniz.

360 Aşama Emniyet Yaklaşımı

  • Yabancı saldırganların celse açmasını engelleyebilirsiniz ( Coğrafik Kısıtlama),
  • Kullananların emek verme saatlerini belirleyerek, irtibat kurmasını yasaklayabilirsiniz,
  • Brute-Force saldırılarına karşı müdafaa,
  • Yüksek düzeyde güvenilir kullanıcı ortamı sağlayın,
  • Uçtan uca Koruma,
  • Fidye Yazılımı (Ransomware) Koruması Sağlar.

Birçok kuruluşun cılız emniyet uygulamaları sebebiyle bu muamele enerjisini ele koymak basit hale gelmektedir. Risklerinizi azaltmak için, Uzak Masaüstü kullanımında ve emniyet önemlerinde daha bilgili hareket etmeniz gerekmektedir.

Coğrafik Engelleme

Kullanıcılarınız ABD, İngiltere ve Almanya ofislerinde bulunurken nasıl Çin, Hindistan yahut İtalya’dan celse açabilir?

RDS-Knight ile sunucularınızı yabancı ülkelerden celse açmaya çalışan saldırgandan koruyorsunuz.

Geceleri sunucularınızı koruyun

Normal olarak, kullanıcılarınız masalarında bulundukları sırada bağlanma ve emek harcama hikayesinde serbest olmalıdırlar. Yalnız niçin gece yarısında celse açsınlar?

RDS-Knight ile, kullanıcı yahut grubunuzun her birinin celse açmasına izin verilen gün ve emek harcama saatini belirleyebilirsiniz.

Emniyet politikalarınızı geliştirmek oldukca rahat ve inanılmaz derecede kullanışlı olacak.

Fidye Yazılımı Saldırılarını durdurur

Fidye yazılımı saldırıları, günümüzde en mühim siber tehditlerden biridir. Sistemlerdeki detayları, siber suçluların isteğini ödeyene kadar erişimini tamamen kilitleyecek ya da dosyalarınızın çoğunu şifreleyecektir. Yalnız, bu ödenen fidye karşılığında verilerinizin iadesini garantilemez ve iş faaliyetlerinizi nüzul edebilir.

RDS-Knight Anti-Ransomware koruması, Fidye yazılım saldırılarını müessir bir halde yakalar, bloklar ve tekrar olmaması için engeller. Fidye yazılımlarını erken bir aşamada kaldırarak işinizin felaketle sonuçlanmasını önleyecektir.

RDS-Knight, sisteminizdeki bir fidye yazılımını algıladığı anda sizi uyarır ve virüs bulaşan öğelerin listesini karantinaya alır. Gelecekte bu problemi önlemek için hücum deposu hakkındaki detaylı data sahibi olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir